5. Girişimcilik ve Kariyer Zirvesi

Kampüs · 08 Aralık 2017 · 0

"5. Girişimcilik ve Kariyer Zirvesi"

İnönü Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu tarafından "5. Girişimcilik ve Kariyer Zirvesi" düzenlendi.


Fethi Gemuhluoğlu Amfisinde düzenlenen programa, İnönü Üniversitesi Genel Sekteri ve Girişimcilik Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Hakan Erkuş, Topluluk Başkanı Yusuf Özkaya, topluluk üyeleri, girişimciler ve öğrenciler katıldı.


Programın açılış konuşmasını yapan İnönü Üniversitesi Genel Sekteri Prof. Dr. Hakan Erkuş, girişimcilik konusunun son zamanların en önemli konularından birisi haline geldiğini belirterek şöyle konuştu:


"Çünkü geldiğimiz noktada bilginin, sermayenin, tecrübenin oldukça yaygınlaşmış olduğu bir dönemde, bunları bir araya getirip üretmesi gereken insanlara ihtiyaç var. Sermaye birikiminin olduğu alanlar var. Bilgi birikiminin ortaya çıktığı anda ihtiyacımız olan şey bunlarla değer üreten, değer yaratan insanların, gençlerimizin yetişmesidir. İnönü Üniversitesi olarak son yıllarda girişimcilik derslerini müfredata ekledik. Yüksek lisans, lisans derslerinde lisans seviyelerinde girişimcilik derslerini koyduk. Girişimcilik topluluğumuz son 2-3 yıldır üniversite içerisinde oldukça aktif, güzel çalışmalar gerçekleştiriyorlar."


İnönü Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Özkaya ise  katılımcılara teşekkür ederek, "Üniversite hayatı boyunca çok şey yapıyoruz ama bunun farkında değiliz. Üniversite bir şekilde bitecek. Bunu çok tekrarlıyorum ama önemli olan üniversiteyi bitirmek değil nasıl bitirdiğimizdir. Bizim en büyük hedefimiz sizlere üniversite hayatı boyunca tecrübe ve kariyer katmaktır" ifadelerini kullandı.


Program iş dünyasından girişimcilerin sunumlarını yapmasıyla devam etti.


Haber: Merve İNAN- Ergun GÜL

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·