Kültür ve Sanat Topluluğundan Film Gösterimi

Kültür Sanat · 15 Aralık 2017 · 0

Kültür ve Sanat Topluluğundan Film Gösterimi

İnönü Üniversitesi Kültür ve Sanat Topluluğu tarafından film gösterimi gerçekleşti.


Süreyya Aybar Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, Kültür ve Sanat Topluluğu Başkanı Murat Kınalı, Başkan Yardımcısı Yusuf Demir, Başkan Yardımcısı Rabia Uzun, topluluk üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.


Etkinlik hakkında İNÜHABER’e açıklamalarda bulunan Topluluk Başkanı Murat Kınalı, "Bugün Uzun Hikâye filmini izleteceğiz. Bu filmde bir öğretmenin hayat hikâyesi anlatılıyor. Yaşadığı zorlukları anlatıyor. Etkinliğimizle ilgili olumlu tepkiler bekliyoruz. İnşallah iyi olur ve olumlu tepkiler alırız" şeklinde konuştu.


Topluluk Başkan Yardımcısı Rabia Uzun ise Uzun Hikaye filminin Yazar Mustafa Kutlu'nun kitabından uyarlandığını belirterek, şöyle konuştu:


"Mustafa Kutlu’nun hayatı babasının işi vesilesiyle dolaşmakla geçmiştir. Erzincan'da ilk arkadaşlarını edinir ve onlarla kapıları kitaplara açılan bir dünya kurar. Ercüment ve Çağlayan ile birlikte bir kütüphane kurarlar. Orada kitap okur, karagöz oynatır, tiyatro denemelerinde bulunur ve bunlar öyküsünü besleyen unsurlar olmuştur."


Haber: Ergun GÜL

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·