2017 -2018 Öğrenci Oryantasyon Eğitimi

Kampüs · 19 Şubat 2018 · 0

2017 -2018 Öğrenci Oryantasyon Eğitimi

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mustafa Necati konferans salonunda 2017-2018 öğretim yılı öğrenci oryantasyon eğitimi programı düzenlendi.


Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, İnönü Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Sami Durak, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ömer Çelik, İnönü Üniversitesi Kütüphane Daire Başkanı Neziha Üstüner, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Bayri, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Eyüp İzci ve çok sayıda öğrenci katıldı.


Programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Nusret Akpolat, şunları söyledi:


“Bu programın amacı, üniversitemize yeni başlayan öğrencilerimize üniversitemizle ilgili bilgilendirme yapmaktır. Bu bilgilendirmenin içeriğinde; ‘Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ne iş yapar, öğrenciyle alakalı ne tür iş ve işlemleri vardır, Sağlık Kültür Spor Dairemiz ne tür iş ve işlevlerle uğraşır, öğrenciyle ilgili hizmetleri nelerdir, Kütüphane Daire Başkanlığımızın hizmetleri nelerdir, Dış İlişkiler birimimizin özellikle Erasmus ve değişim programlarıyla alakalı öğrenciyi ilgilendiren boyutu nedir, öğrenci bunlardan nasıl faydalanır?’ gibi konular bulunmaktadır. Bu program, tüm bunları sizinle paylaşmak için düzenlendi. Öğrenci topluluklarımızdan tutun da, yemek hizmetine kadar, kütüphaneden ödünç kitap almaya kadar birçok konuda arkadaşlarımız daire başkanlığı düzeyinde sizlerle bilgi paylaşımında bulunacaklardır.”


Akpolat’ın konuşmasının ardından Öğrenci İşleri Daire Başkanı Sami Durak,  internet üzerinden nasıl işlem yapılabileceği, hangi aşamaların gerekli olduğu, öğrencilerin daha kolay iletişime geçmesi için neler yapılması gerektiğiyle ilgili bilgi verdi. Programda, Durak tarafından öğrencilerin otomasyon sisteminde elektronik olarak işlem yapması, ders kayıt işlemleri, uzaktan eğitim dersleri, kayıt dondurma işlemleri, yaz okulu, disiplin işlemleri, mezuniyet işlemleri gibi birçok bilgi verildi.


Programın devamında Dış İlişkiler Birimi ile ilgili sunum yapan Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ekrem Atalan, Erasmus+, Mevlana ve Farabi Değişim Programlarıyla, öğrenci staj hareketleri, öğrenci başvuru tarihleri ve burslarla ilgili bilgi verdi.


Sağlık Kültür ve Spor Dire Başkanı Ömer Çelik ise üniversitenin etkinliklerini, faaliyetlerini, bu etkinliklere nasıl başvuracaklarını öğrencilerle paylaştı.


Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Neziha Üstüner de kütüphaneyle ilgili sunum yaptı.


Haber: Aslıhan SEZEK- Hatice YETMEN- Kübra YILMAZ

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·