İletişim Fakültesi Oryantasyon Eğitimi

Kampüs · 22 Şubat 2018 · 0

İletişim Fakültesi Oryantasyon Eğitimi

İnönü Üniversitesi Fethi Gemuhluoğlu Amfisinde İletişim Fakültesi öğrencilerine yönelik oryantasyon eğitimi düzenlendi.


Düzenlenen eğitime Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ömer Çelik, Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyeis Prof. Dr. Ekrem Atalan, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Nezihe Üstüner, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Görevlisi Tacettin Koyunoğlu, akademik personel ile öğrenciler katıldı.


Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Görevlisi Tacettin Koyunoğlu; Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı hakkında öğrencilere bilgilendirmede bulundu.


Koyunoğlu: “Üniversitemizde vize, final ve muafiyet sınavı yapılmaktadır not bilgilerinizde vize sınavınızın yüzde 40 final sınavınızın ise yüzde 60’lık kısmı ortalamaya dâhildir. Mazeret sınavı ise yalnızca vize sınavı için geçerlidir. Kayıt dondurma işlemleri için fakülte yönetimine dilekçe verilir, yaz okulu ise talebe bağlıdır. Üniversitemiz Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliğine tabidir. Her hangi bir disiplin suçu işlediğiniz zaman disiplin yönetmeliğindeki karşılığına göre ceza işlemi uygulanır” dedi.


Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Nezihe Üstüner “Kütüphanede ki her türlü materyaller manyetik bantlarla korunmaktadır Ayrıca Hasan Belpınar koleksiyonu dediğimiz bir bağış koleksiyonumuz var. Orada ki kitapları ödünç vermiyoruz, ama oradan da yararlanabilirsiniz. Kütüphanemiz belli zamanlar arasında hizmet verir ancak sınav zamanlarında kütüphanemiz özellikle 24 saat açık olarak hizmet vermektedir” ifadelerini kullandı.


Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ömer Çelik de Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı hakkında bilgi vererek şunları değindi:


“En büyük hizmetlerimizden birisi beslenme hizmetidir. Üniversitemizin bütün yerleşkelerinde hizmet sunulmaktadır. Battalgazi Kampüsü, Malatya Meslek Yüksekokulları, Malatya ilçeleri meslek yüksekokulları olmak üzere bütün yerleşkelerde yemek hizmeti vermekteyiz. Her yıl bin tane öğrenciye yemek bursu vermekteyiz. Yine yapmış olduğumuz en büyük faaliyetlerin içerisinde kültür sanat faaliyetleri geliyor. Topluluklar sayesinde kültür sanat yönünden faydalı olmaya çalışıyoruz. Birden fazla topluluğa üye olabilirsiniz. Yapmış olduğumuz en büyük faaliyetlerden birisi de spor faaliyetleridir.”  


Fen- Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ekrem Atalan ise yurtdışı ve yurtiçi öğrenci değişim programları hakkında bilgi vererek “Üniversitemizde iki çeşit değişim programı var. Bunlar yurt dışı ve yurt içi değişim programlarıdır. Yurt dışı değişim programları Erasmus ve Mevlana, yurt içi ise Farabi değişim programıdır” dedi.


Atalan konuşmasında; Erasmus, Mevlana ve Farabi değişim programlarıyla ilgili bilgi verdi.


Haber: Onur COŞKUN- Nazime ÇAVLAN

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·