Spor Bilimleri Fakültesi Oryantasyon Eğitimi

Kampüs · 26 Şubat 2018 · 0

Spor Bilimleri Fakültesi Oryantasyon Eğitimi

İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi konferans salonunda Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerine yönelik oryantasyon eğitimi düzenlendi.

Düzenlenen eğitime Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ömer Çelik, Dış İlişkiler Birimi Görevlisi Önder Yücel, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Nezihe Üstüner, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Görevlisi Tacettin Koyunoğlu, akademik personel ile öğrenciler katıldı.

Dış İlişkiler Birimi görevlisi Önder Yücel, öğrencilere yurt dışı değişim programları Erasmus, Mevlana ve yurt içi değişim programı Farabi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Öğrenci işleri daire başkanlığı adına öğrencilere bilgilendirmede bulunan Koyunoğlu “Üniversitemizde uygulanmakta olan not sistemi, bağıl değerlendirme sistemidir. Bağıl değerlendirme sistemi, kendi içerisinde her dersi ayrı ayrı değerlendiren bir sistemdir. Bir sınıfta 50 kişilik mevcut var ise o 50 kişinin notları sisteme girildikten sonra final not bitiminde dersi veren öğretim üyesi dersi sonuçlandır dediği zaman sistem o 50 kişi içerisinde en yüksek notu alan ile en düşük notu alan arasında bir sıralama oluşturarak harf notlarını veriyor” dedi.

 Sağlık Kültür ve Spor Dire Başkanı Ömer Çelik ise üniversitenin etkinliklerini, faaliyetlerini, bu etkinliklere nasıl başvuracaklarını öğrencilerle paylaştı.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Nezihe Üstüner, kütüphane ve kütüphanenin kullanımı hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Haber: Kübra YILMAZ - Hatice YETMEN –Onur COŞKUN


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·