14 Eylül 2017

Personel e-Posta, İnternet Doğrulama, WIFI (iNet, eduroam), ve Kampüs Dışı Erişim

Personel e-Posta, İnternet Doğrulama, WIFI (iNet, eduroam), ve Kampüs Dışı Erişim


Not: İnönü Üniversitesi E-Posta altyapısı olarak (Google for Education) kullanmaktadır.

İnönü Üniversitesi personeli İnternet Doğrulama, WIFI (iNet, eduroam), ve Kampüs Dışı Erişim hizmetinden yararlanabilmesi için Gmail E-Posta alması gerekmektedir, Bilgi İşlem Daire Başkanlığına Personel şahsen gelmesi ve personel kimliğiyle başvuru yaparak alabilir veya E-Posta istek formu (E-Posta İstek Formu) ve Taahhütname EBYS üzerinden birim amiri aracılığıyla başvuruda bulunarak kurumsal E-Posta adresini alabilir. (Örnek: isim.soyisim@inonu.edu.tr)

Daha önce başvuruda bulunup Gmail E-Posta kullanıcı adı, şifre bilgisini almış personel, şifresini hatırlamıyorsa " http://inonu.edu.tr/tr/bidb/19/menu " adresindeki talimatları uygulayarak tekrar şifresini oluşturabilir. Adreste yer alan talimatlar ile şifresini alamadığı takdirde personel şahsen veya EBYS üzerinden birim amiri aracılığıyla Bilgi İşlem Daire Başkanlığına başvuruda bulunarak bilgi güncellemesi yaptırmak zorundadır.

(NOT: Dahili telefonu arayarak şifre ve bilgi güncellemesi talebi yapılmamaktadır.)

Gmail E-Posta kullanıcı adı ve şifresini aldıktan sonra, İnternet Doğrulama, WIFI (iNet, eduroam), ve Kampüs Dışı Erişim hizmetinden yararlanabilmesi için https://login.inonu.edu.tr/personel adresine giriş yaparak İnternet Doğrulama, WIFI (iNet, eduroam), ve Kampüs Dışı Erişim hesabını etkinleştirebilir aynı ekrandan şifresini oluşturabilir yada değiştirebilir.

( NOT: İnternet Doğrulama, WIFI (iNet, eduroam), ve Kampüs Dışı Erişim için kullanacağız kullanıcı adınız  E-Posta ( Örnek: isim.soyisim ) ile aynı fakat şifreniz aynı değildir.)

Kullanımla ilgili inönü Üniversitesi ana sayfasındaki bağlantılar.

1- Personel e-Posta giriş için izlenecek yol:  
    İnönü Üniversitesi Ana Sayfası -> e-Hizmet -> e-Posta

2- İnternet Doğrulama, WIFI (iNet, eduroam), ve Kampüs Dışı Erişim için parola oluşturmak için izlenecek yol: 
    İnönü Üniversitesi Ana Sayfası -> e-Hizmet -> Personel İ-Net / eduroam Parola Sıfırlama

© 2017 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

İletişim