9. Kısa Film Festivali

Festival Afişi


Festival Yönetimi


Bu yıl 9.su düzenlenen  İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali’nin ilk elemesinin sonuçları belli oldu. 
 
Toplamda 578 filmin başvuru yaptığı festival yoğun ilgi görürken ön jüri ekibi büyük bir ilgiyle değerlendirmelerini yaptı. Ön jüri ekibi değerlendirmelerinin sonucunda Ulusal Kurmaca, Ulusal Belgesel ve Ulusal Deneysel kategorilerinden toplamda 45 filmi finale çıkardı.  Uluslararası Kısa Filmler içinde ise  Uluslararası Kurmaca, Uluslararası Deneysel, Uluslararası Belgesel dallarında 30 kısa film finale çıkarıldı.

 
 

   Ulusal Kategoriler


 Ulusal    Kurmaca
 
  1. Altın Vuruş – Gökalp Gönen
  2. Azad – YakupTekintangaç
  3. Babaannemin CazTutkusu – Ercan Selim
  4. Büst – Hakan Hücum
  5. Çukurdaki Rüyalar – Cihan Ekiz
  6. Göç Mevsimi - Caner Baykara
  7. Guneh – Gülistan Acet
  8. Hasat Zamanı – Turan Hoste
  9. İpler-Gökçe Pehlivanoğlu
  10. Kuyu – Selamn Nacar
  11. Mavera – Vedat Oyan
  12. Sonra Uyandım – Atilla Ünsal
  13. Sonuç – Hakan Sümer
  14. Varış Noktası - Ali Rıza Bayazıt
  15. Zilan – Mehmet Mahsum Akyel
 
          
Ulusal Belgesel
 
  1. Ali Değil Ari Komutanım- Deniz Özden
  2. Aquadis – Kırat Yıldız
  3. Ayva Göbeği- Doğacan Aktaş
  4. Bulgur Değirmeni – Bekir Bülbül
  5. Çek Çek - Can Akbulut
  6. Dağların Oğlu –Yavuz Selim
  7. Dövme - Nagihan Çakar & Ahmet Bikiç
  8. Gözyaşı Yolu – Engin Türk Yılmaz
  9. Kinostajik –Resul Sakınmaz
  10.  Lut’un Kızları- Nehir Kurucu & İbrahim Eren
  11. Rağmen-Emre Karapınar
  12. Siyaroni – Mevlüt Çiftçi
  13. Süheyla-Gökhan Öcal
  14. Vefa- Baran Vardar-
  15. Zamanın Ustaları- Mehmeh Emirhan Alan
 
        Ulusal Deneysel
 
  1. Anahtar- Aysu Uğur
  2. Arkhe- Ahmet Yaşar & Çağlar Alan
  3. Ayna- Furkan Yazgeç
  4. Deniz Feneri- Ferhat Zengin
  5. Engel- FurkanYazgeç
  6. Enkaz- Ezgi Büşra Çınar
  7. İki SalkımÜzüm- Ferhat Zengin
  8. Kemik- Volkan Güney Eker
  9. Kırıntı- Mert İnan/ Cemre Yılmaz 
  10. Kuytuda- Asuman Onak
  11. Pan- Özer Kesemen
  12. SavaşBölgesi- Oğuzhan Kaya
  13. Spes- Hüseyin Baki Karataş &Ege Şirin
  14. Sürgün- Soner Sert
  15. Yaşamdaki mükemmellik –Onur  Şimşek
 
Uluslararası Kurmaca
 
1.Naked Eyed - Hugo Moura (Brazil)
2.Mirame-Jose Luis Velazquez Menendez / Hector Herreria Martin (Spain)
3.Yellow Symbol - Marcos AmoAparicio (Spain)
4.Whisperer – Andrea Testini (Spain)
5.Contempt - NourGharbi (Italy)
6.The Great Adventure - Xavier Pijuan (Spain)
7.Domingos – Jota Bosco (Brazil)
8.Strangers – ByeongSeok Jang/SeongHoonBae (South Korea)
9.Photosynthesis - Juan David MejíaVásquez (Colombia)
10.Electric Chair – David Muñoz Velasco (Mexico) 
 
UluslararasıDeneysel
 
1.Boomerang - FarizaTanayeva  (United States)
2. Chocolate Darwin - PatxiExequiel Aguirre / KianaNaghshineh (Germany)
3.La Gota- Guillermo Linares (Spain )
4.Saga- Dominique Maury-Lasmartress (France)
5.Noise -규웅최(South korea )
6.Sensitive - Ut  Barley Sugar (France)
7.Inside yourself - Alessandro Brucini (Italy)
8.Mystery Man - Vibha Singh (India)
9.Allegory - Joeser  Alvarez / ArıanaBoaventura (Brazil)
10.Fragile - Rachel Braun  (United States )
 
UluslararasıBelgesel
 
1.Memories Of The Strip - Silvana  Lázaro ( Mexico)
2.Worlds On Edge - Thiago B.  Mendonça (Brazil)
3.Lovely Letters - Marco Bentancor / Alejandro Rocchi (Uruguay)
4.The Absence - Arturo Baltazar (Mexico)
5.Hotel Cambridge Occurany - Andrea Mendonça / Leonardo Ciaccio (Brazil)
6.This Is Joe - Francis Diaz Fontan (Spain)
7.A New Hope - AyekoroKossou (France)
8.56 - Marco Huertas (Spain)
9.Galapagos - Manuel Mateo Lajarín (Spain)
10.Carausel
  
 İletişim  festival@inonu.edu.tr


Bu yıl 9.su düzenlenen İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali’nin sonuçları belli oldu.

Toplamda 578 filmin başvuru yaptığı festival yoğun ilgi gördü. Ön jüri ekibi tarafından Ulusal Kurmaca, Ulusal Belgesel ve Ulusal Deneysel kategorilerinden toplamda 45 film, Uluslararası Kısa Filmler içinde ise Uluslararası Kurmaca, Uluslararası Deneysel, Uluslararası Belgesel dallarında 30 kısa film finalde yarıştı. Ve kazanan filmler belirlendi.

Ulusal Kategoriler

Ulusal Kurmaca
1.) İpler – Gökçe Pehlivanoğlu
2.) Mavera – Vedat Oyan
3.) Hasat Zamanı - Turan Haste

Ulusal Belgesel
1.) Rağmen – Emre Karapınar
2.) Dağların Oğlu – Yavuz Selim Taşçıoğlu
3.) Süheyla – Gökhan Öcal

Ulusal Deneysel
1.) Deniz Feneri – Ferhat Barış Zengin
2.) Kuytuda – Asuman Onak
3.) Savaş Bölgesi – Oğuzhan Kaya

Uluslararası Kategoriler

Uluslararası Kurmaca
1.) Photosynthesis - Juan David MejíaVásquez (Colombia)
2.) Whisperer – Andrea Testini (Spain)
3.) The Great Adventure - Xavier Pijuan (Spain)

Uluslararası Deneysel
1.) Saga- Dominique Maury-Lasmartress (France)
2.) Sensitive - Ut Barley Sugar (France)
3.) Fragile - Rachel Braun (United States )

Uluslararası Belgesel
Worlds On Edge - Thiago B. Mendonça (Brazil)
The Absence - Arturo Baltazar (Mexico)
Memories Of The Strip - Silvana Lázaro (Mexico)



       İletişim : festival@inonu.edu.tr


FESTİVAL KATALOĞU İÇİN TIKLAYINIZ


Kısa Film Festivali