Etkinlikler

A2018 Mak. Müh. Bölümü 16.Dönem Mezuniyet Töreni

2018 YILI 16.DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ

Bölümümüze ait Mezuniyet Töreni 12 Mayıs 2018- Ctesi Günü 15:00'de Müh. Fak. Konferans Salonunda Öğrenci ve Ailelerinin Katılımıyla Yapıldı ve Bölümümüzde dereceye girenlere Plaket verildi konuşmalar yapıldı, toplu fotoğraf çektirildikten sonra Yeni Stadyumda yapılan Üni. Mezuniyet törenine katılındı. 
Tüm öğrencilerimize hayat boyu başarılar dileriz. Hayırlı uğurlu olsun. 

Makine Mühendisliği Bölüm Başkanlığı


Bir grup öğrenci ile Atatürk Barajı ve Şanlı Urfa Teknik Gezisi Düzenlendi


Bölümümüzün TÜBİTAK Başarısı


11-15 Kasım 2018 tarihleri arasında Ankara'da bölge birincilerinin katıldığı TÜBİTAK Lisans Öğrencileri Proje Yarışmasında Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmaları kategorisinde Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Tarkan KOCA danışmanlığında son sınıf öğrencisi 02160006002-Murat TOPTAŞ'ın tasarımını yaptığı "Elektrik Enerjisini Mekanik Olarak Depolayan Sistem Projesi" Enerji alanında Türkiye birinciliği kazandı. Ödül töreninde proje sahibi Murat TOPTAŞ ve danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Tarkan KOCA’ya TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL tarafından ödülleri takdim edildi. 


Öğrencimizi ve Danışman Hocamızı tebrik eder başarılar dileriz.


 --------------------------------------------------------------------------------------------------

8-11 Ekim tarihleri arasında Kayseri'de yapılan ve Malatya- Adana-Kayseri bölge il birincilerinin katıldığı Bölge Yarışmasında  24 ilden gelen 52 proje arasından Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmaları başlığı altında Enerji alanında Bölümümüz son sınıf öğrencilerinden 02160006002-Murat TOPTAŞ'ın Dr. Öğr. Üyesi Tarkan KOCA'nın danışmanlığında, tasarımını yaptığı "Elektrik Enerjisini Mekanik Olarak Depolayan Sistem Projesi", Enerji kategorisinde birincilik kazandı. Ödül töreninde proje sahibi Murat TOPTAŞ'a ve danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Tarkan KOCA’ya TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Sebahattin Ünalan tarafından ödülleri takdim edildi.

 

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından lisans öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Girişimcilik ve Yenilikçilik”, “Özel Sektöre Yönelik Lisans Bitirme Tezleri” ve “Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmaları” kapsamında değerlendirmeye alınan toplam 809 adet projeden ön değerlendirmeyi geçen 789 adet proje ikinci değerlendirmeye alındı. Projeler oluşturulan panel sistemleri üzerinde bölgeleri içerisinde değerlendirildi. Değerlendirmeler sonucunda her bir bölgede 50 civarı olmak üzere toplam 300 adet proje, altı bölge merkezinde sergilendi.

   

Bölge birincisi olan proje 11-14 Kasım tarihlerinde yapılacak olan ve tüm bölge birincilerinin katılacağı Türkiye finaline davet edildi. Öğrencimizi ve Danışman Hocamızı tebrik eder, Türkiye finalinde başarılar dileriz.Adana iline yapılan teknik gezide 44 kişilik bir öğrenci grubu ile Çelik Halat üretim Tesisleri GÜNEY ÇELİK A.Ş. ( https://www.guneycelik.com.tr/ )    ve İplik, Dokuma ve Denim İşletmesi  BOSSA TİC. VE SAN. İŞL. T.A.Ş. (http://www.bossa.com.tr/)  fabrikaları ile Adana Sanayi İl Müdürlüğünü ziyaretlerde bulunuldu.


2016 Mezuniyet Balosu Hilton Otelde Yapıldı


Afşin Elbistan Termik Santrali


İnönü Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde Yapıldı


Diyarbakır TUYAP Gezisi


2010 Mezuniyet


2017, İnönü Üniversitesi