Tez Savunma Klavuzu

 

TEZ SAVUNMA KILAVUZU

SAVUNMA ÖNCESİ

Öğrenci

 

TEZ SAVUMA İSTEK FORMU  öğrenci tarafından doldurulup danışman imzasından sonra Enstitü Öğrenci İşlerine onaylatılarak ilgili Ana Bilim Dalı Sekreterliğine  teslim edilir. 

  Not: Öğrenci, Ana Bilim Dalı Sekreterliğine Tez savunma İstek formuyla birlikte Dijital (PDF) olarak tezini de teslim etmelidir.

Danışman

 

Tez İntihal Raporu alınarak TEZ BENZERLİK FORMU doldurulup öğrenci ve danışman tarafından imzalanır. Ana Bilim Dalı Sekreterliğine verilir.

   Ek: Dijital İntihal Raporu (PDF)

Danışman/ABD

 

Danışman/ Ana Bilim /Bilim Dalı Başkanlığı tarafından TEZ SAVUNMASI JÜRİ BİLDİRİM FORMU doldurulup Ana bilim Dalı Sekreterliğine verilir.

Form Eki: Dijital Tez-PDF  

Ana Bilim Dalı  Sekreterliği

 

Yüksek lisans tez savunması için sınav tarihinden EN AZ 25 gün, Doktora için ise EN AZ 30 gün öncesinden tüm belgeler EBYS’den gönderilmelidir.

Gönderilecekler:

1.   Tez Savunma İstek Formu

2.   Tez Benzerlik Formu

3.   Tez Savunma Jüri Bildirim Formu

4.   İntihal Raporu (PDF)

5.   Tez (PDF)

6.   Yayın Bilgisi (Doktora Öğrencileri İçin)

SAVUNMA

Ana Bilim Dalı Sekreterliği

 

Enstitüye Gönderilecek Formlar:

1.   Tez Savunma Jüri Üyesi Kişisel Rapor Formu

2.   Tez Savunma Sınav Tutanağı

SAVUNMA SONRASI

 

Öğrenci

 

Savunmada başarılı olan öğrenciler, sınav tarihinden itibaren 1 AY içerisinde MEZUNİYET BELGESİ İSTEK FORMU ekinde aşağıda yazılan belgeleri Enstitüye teslim etmeleri gerekir.

1.   1 Adet Tez Veri Giriş Formu (Tez yazarı tarafından online olarak doldurulup, referans numarası alınmalı ve 1 adet çıktısı imzalanarak teslim edilmelidir.) Tez Veri Girişi ve Yayımlama İzin Formunu dolduracak lisansüstü öğrencilerin Sisteme giriş işlemleri e-Devlet üzerinden TC Kimlik Numarası ve e-Devlet şifresi ile kimlik doğrulaması yapılarak gerçekleştirilecektir.

2.   2 Adet CD (CD’ler ayrı ayrı zarflara konacak ve üzerleri etiketlenecektir. Etiket; tezin başlığı, yazar adı, yükseköğretim kurumu adı, Enstitü adı bilgilerini içermelidir, CD isimlendirilirken Tez Veri Giriş Formundaki referans numarası kullanılacaktır.)

3.   Öğrenci Kimlik Kartı

4.   2 Adet Ciltli Tez (İmzalı)

5.   İlişik Kesme- Kayıt Silme Formu (Enstitü Web Sayfasından indirilip ilgili yerlere imzalatılacak)

6.   İntihal Raporu (CD) Oranların yazıldığı sayfadan çıktı alınarak danışman tarafından imzalanıp teslim edilecek.Erasmus     Farabi     Mevlana    

İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2020