10 Temmuz 2019

Tıp Fakültesi 26. Dönem Mezunlarını Verdi

İnönü Üniversitesi 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı 26. Dönem Tıp Fakültesi mezunlarının diploma ve yemin töreni Turgut  Özal Kongre ve Kültür Merkezinde  gerçekleştirildi.

Mezuniyet törenine İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret AKPOLAT, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut  DURMUŞ,  Sağlık İl Müdürü  Dr. Recep BENTLİ,  Malatya Tabip Odası Başkanı  Dr. Erol KARAASLAN,  akademik, idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardındanTıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut DURMUŞ ve Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Ramazan SOYLU İnönü Tıp Gençlik Birimi sorumluları Dr. Önder UYANIK  ve  Psikolog  Uygar  SALMAN’a teşekkür plaketleri verildi.Daha sonra 26. Dönem Türkçe Tıp ve İngilizce Tıp programları dönem birincileri Didem KARADAĞ ve Cemile Didem  ÖZDEMİR’in teşekkür konuşması ardından iki eğitim programı birincileri mezuniyet kütüğüne isimlerinin yazılı olduğu plakayı çaktı.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ahmet KIZILAY’ın konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilerine  diplomalarının verilmesiyle devam etti.

Daha sonra Prof. Dr. Yasemin ERSOY’un  Hekimlik Andının okunmasının ardından kep atımıyla devam eden tören toplu fotoğraf çekimiyle birlikte kutlanmış oldu.

Tıp Fakültesi Öğrencileri