10 Temmuz 2019

6. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Yapıldı

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 6. ULUSAL TIP ÖĞRENCİ KONGRESİ YAPILDI

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp konulu kongremiz 28-29-30 Nisan 2019 tarihinde İnönü Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleşti. Kongre 28 Nisan Pazar günü topluluk başkanı Mustafa Ertuğrul Karabaş, kongre danışmanı Prof. Dr. Hakan PARLAKPINAR, Tıp Fakültesi Dekanı Mahmut DURMUŞ ve İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY’ ın konuşmalarıyla başladı.

Açılış konuşmalarının ardından kongre danışmanı ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji ABD üyesi Prof. Dr. Hakan PARLAKPINAR “TÖTM GETAT Merkezi Uygulamaları ve Literatür Örnekleri” adlı sunumunu gerçekleştirdi. Daha sonra nöroloji uzmanı Uzm. Dr. Batu BAYAR “Hirudoterapi-Tıbbi Sülük Tedavisi” adlı sunumunu yaptı. Ardından Fırat Üniversitesi Hastanesi GETAT Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet KAVAKLI   “Akupunktur ve Bilimsel Çalışmalar”  adlı sunumunu yaptı.

Kongrenin 1. gününde; 35 adet poster sunumu gerçekleşti ve değerlendirmesi yapıldı. Sağlık Bakanlığı GETAT Daire Başkanı Dr. Mehmet Zafer KALAYCI “GETAT Mevzuatı ve Dünya Sağlık Örgütünün Bakış Açısı” adlı sunumuyla başladı. Ardından Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlkay Erdoğan ORHAN  “Kanıta Dayalı Yaklaşım ile Fitoterapi” adlı sunumunu yaptı. Öğleden sonra İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaadin POLAT “Hipnoz” adlı sunumunu, TÖTM Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Evren KÖSE   “Kupa Terapi-Hacamat”   adlı sunumunu, İnönü Üniversitesi Acil Tıp ABD üyesi Doç. Dr. Ediz SARIHAN ise “Ozon Terapi” adlı sunumunu yaptı.

Kongrenin 2. gününde; toplamda 34 sözel sunum yapıldı ve değerlendirildi. Daha sonra ödül töreni gerçekleşti; dereceye giren sözel ve poster sunumlarına ödülleri takdim edildi. Gala yemeği ile kongrenin bilimsel programı sonlandı.

Kongrenin 3. günün de ise; sosyal program dahilinde Darende ve Levent Vadisi gezileri yapıldı.

Tıp Fakültesi Öğrencileri