Logomouz

LOGO'muzun anlamı
 


 


 Neden puzzle?


 -         Çünkü puzzle; zekânın, el becerisinin, dikkatin, sabrın, uzun ve sabırlı bir sürecin sonunda ulaşılan başarının imgesidir. Amblemdeki  puzzle formu aynı zamanda kollarını açmış, güven ve inançla ileriye doğru koşan bir çocuk formudur.


 Neden yeşil ve mavi?


 -         Çünkü yeşil, güven veren bir renktir. Yeşil, yaratıcılığı körükler. Mavi, gökyüzünün ve geniş ufukların simgesidir. Sınırsızlığı ve uzak   bakışlılığı simgeler. Huzuru temsil eder ve sakinleştirir. 


 Neden daha düzgün bir çizim değil de çocuk elinden çıkmış gibi bir çizim?


 -     Çünkü çocuk üniversitesi, merkezine çocukları alır. Onların fikirlerini önemser, onları birey olarak görür. Geleceğimizi onların şekillendireceğini bilir. Bu yüzden de onların yaptıklarını ciddiye alır. Amacı onları şekillendirip standart kalıplara sokmak değil, onların yaratıcılığını ortaya çıkarmaktır. Çocuk üniversitesi, yeni fikirlere ve bakış açılarına açıktır.


 Neden tebeşir etkisindeki yazı karakteri?


       - Çünkü çocuklarımız geleceğe kendi elleriyle şekil verecekler. Bu ülkenin geleceğini onlaryazacaklar. Bunu da bilimle ve eğitimle yapacaklar. Tahta ve tebeşir de bilimin ve eğitimin temsilcisi olarak kabul edilmektedir.


 

 


İnönü Üniversitesi Üstün Yetenekliler Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetmeliği